Accessibility

ZA PRISTUPAČAN GRAD - USKORO I GRADSKA KNJIŽNICA DOSTUPNA OSOBAMA S INVALIDITETOM

8. travnja 2021.

Ministarstvo kulture i medija iz programa Izgradnje održavanja i opremanja ustalnova kulture odobrilo je 250 tisuća kuna investicijske potpore za osiguranje pristupačnosti zgradi knjižnice i čitovnice Stari Grad.

Realizaciji projekta pristupit će se odmah po potpisivanju ugovora, a po okonačanju postupka javne nabave započet će radovi ugradnje pristupne rampe i potrebna prilagodba stepeništa i unutrašnjosti. Ovime će naši sugrađani i svi posjetitelji s invaliditetom ili otežanom pokretljivošću imati ravnopravan pristup ovoj važnoj gradskoj ustanovi.

Podsjetimo kako je do sada u obnovu krova, potkrovlja i sanitarnog čvora knjižnice uloženo 600 tisuća kuna, a ulaganje u pristupačnost dio je strateškog plana Gradske uprave da se svim građanima osigura pristup pa time i samostalno korištenje usluga i sadržaja svih javnih ustanova.

Tako će nakon DV Sardelice problem pristupačnosti uskoro biti adekvatno riješen i u gradskoj knjižnici te u zgradi Gradske uprave.