Za izgradnju Centra za upravljanje rizicima od katastrofa i požara na otoku Hvaru odobreno 2.410.000,00 eura!

15. travnja 2024.

U sklopu Kohezijske politike u Republici Hrvatskoj za financijsko razdoblje Europske unije od 2021. do 2027. Ministar regionalnog razvoja i fondova europske unije Šime Erlić uz prisustvu predsjednika Vlade, Andreja Plenkovića uručio je odabranim dionicima Sporazum o provedbi ITP-a za otoke.

Projekt izgradnje Centra za upravljanje rizicima od katastrofa i požara na otoku Hvaru odobren je kroz Integrirani teritorijalni program za otoke. Nositelj projekta je Grad Stari Grad, a centrom će upravljati Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Grad, u sklopu kojeg će svoje prostorije imati i Hrvatska gorska služba spašavanja - ispostava Hvar te Civilna zaštita.

Nakon 74 godine čekanja, vatrogasci napokon dobivaju primjereni vatrogasni centar!

Ovaj projekt omogućit će bolji odgovor na rizike od katastrofa i požara na otoku Hvaru.

Hvala Splitsko-dalmatinskoj županiji na podršci i svima koji su sudjelovali u pripremi ovog važnog projekta za našu zajednicu. Radujemo se realizaciji!