Predstavljanje knjige Marice Buratović, Mãslini jazȉkon mãtere

25. lipnja 2021.

U subotu, 26. lipnja s početkom u 21 sat, na Trgu sv. Ivana u Jelsi održat će se predstavljanje knjige Marice Buratović, Mãslini jazȉkon mãtere.

Izdavač knjige je Ogranak Matice hrvatske u Jelsi, a predstavit će je don Stanko Jerčić i autorica Marica Buratović. Knjiga je posvećena najstarijoj maslini u Zastražišću i njezinim sestrama u Faroskoj hori te svim hvarskim maslinama i maslinarima.

Evidentirajući motiviku najnovije zbirke Marice Buratović upadamo u opasnost gotovo stručnog katalogiziranja, davanja dojma kako je riječ o malom leksiku maslinarstva. Međutim, širina tematskih referenci nije pjesnikinju udaljila od izrazitoga individualnog pečata, osobne verifikacije metodom vlastita iskustva. Zapravo riječ je o svojevrsnom lirskom dnevniku, o iskazima odanosti i vjernosti prema jednome od zavičajnih simbola i prema jednome od životnih uporišta, a ti su iskazi vrlo čisti i neposredni, često nevini i naivni u svojoj prvotnosti, stoga i učinkoviti u prenošenju iskrenih osjećaja.

Iz predgovora knjige akademika Tonka Maroevića

Organizatori predstavljanja: