Accessibility

NASTAVAK ULAGANJA U GRADSKU KNJIŽNICU: OSIGURAN PRISTUP OSOBAMA SA SMANJENOM POKRETLJIVOŠĆU

25. veljače 2022.

Sredstvima Ministarstva kulture i medija i Grada Starog Grada u iznosu od 250 tisuća kuna uređen je ulaz u Gradsku knjižnicu. Uz sanaciju stepeništa i uređenje ulaznog dijela, ugrađena je i podizna platforma koja omogućava pristup osobama smanjenje pokretljivosti. Nakon Dječjeg vrtića Sardelice, Gradska knjižnica tako je druga gradska ustanova koja ima adekvatan pristup osobama s invaliditetom.

Dodajmo kako projekt obuhvaća i izradu konzervatorsko - restauratorskih elaborata, a u pripremi je i dokumentacija za uređenje centralne prostorije čitaonice. Izvršeno je i opremanje potkrovlja, a sva ulaganja usmjerena su na očuvanje vrijedne zgrade, prostora i knjiga te podizanje kvalitete usluge za naše sugrađane i goste.

I ove godine u sklopu Programa gradnje, rekonstrukcije i opremanje kulturne infrastrukture, Ministarstvo kulture i medija odobrilo je Gradu Starome Gradu sredstva u iznosu od 180.000,00 kn za Adaptacija stropa zgrade gradske knjižnice i čitaonice Stari Grad.