Najava Oceanman Croatia 2021.

15. rujna 2021.

Oceanman Croatia 2021. će se održati u Starom Gradu 17. i 18. rujna 2021. godine.

Oceanman je najpopularnija i najmasovnija međunarodna serija natjecanja u plivanju na otvorenim vodama koja danas postoji u svijetu. To je registrirani brend u vlasništvu tvrtke Oceanman Open Water SL iz Alicantea i isti, kao i Ironman u triatlonu, funkcionira po principu franšize. Projekt je započeo 2015. i u sustavu Oceanmana 2021. su planirana 22 natjecanja na svih 5 kontinenata

Ovo je prvi put u povijesti da se jedno natjecanje iz Oceanman svjetske serije održava u Republici Hrvatskoj. Natjecanje će se održati u tri discipline sa startom i ciljem na Novoj rivi.

- na 10 km kao glavnoj utrci zv. Oceanman, sa startom u 8:00 sati

- na 5 km ili Half Oceanman, sa startom u 8:45 sati

- na 2 km ili Sprint Oceanman, sa startom u 13:00

Po završetku posljednje utrke biti će podjela trofeja i medalja najuspješnijima. Svaki sudionik Oceanman Croatia dobiva unikatnu finišersku medalju. Trojica prvoplasiranih apsulutno u svakoj utrci dobivaju trofeje Oceanmana. Trojica prvoplasiranih u dobnim skupinama, kojih ukupno ima 8 u svakoj utrci, dobivaju medalje. Također ako na eventu bude manje od 250 sudionika onda prvih 10 u svakoj dobnoj skupini stječe pravo nastupa na finalnoj utrci tj. Oceanman World Championship koja se održava 03.-04.12.2021. u Soma Bay u Egiptu. Ako ih bude preko 250 onda prvih 20 stječe to pravo.

Organizator ovog natjecanja je Sportska udruga Faros Sport zajedno sa Turističkom zajednicom Grada Staroga Grada i uz podršku Grada.