PRIOPĆENJE SCZ SDŽ 8.5.2020.

08.05.2020

Prema izvješću NZJZ – a Splitsko dalmatinske županije od ukupno 232 obrađena testa sa područja Splitsko dalmatinske županije 14 je novooboljelih osoba zaraženo koronavirusom i to iz Splita 1, Sinja 1, Starog Grada 1, Supetra 1, Nerežišća 7, Pučišća 2, Primorskog Doca 1.
Među novozaraženim nema zdravstvenih djelatnika a 4 osobe su iz samoizolacije. Do sada su ukupno izliječene 372 osobe na području Splitsko dalmatinske županije.
59 osoba je hospitalizirano. 138 zdravstvenih djelatnika nalazi se u samoizolaciji. 7 osoba nalazi se na respiratoru i to 4 i Splitsko dalmatinske županije i 3 iz Šibensko kninske županije.
8 osoba nalazi se u karanteni hotela Zagreb na Duilovu.

Na području Splitsko dalmatinske županije do sada su zabilježena 524 slučaja zaraze koronavirusom.

Stožer civilne zaštite
Splitsko-dalmatinske županije