Upute i priopćenja Stožera civilne zaštite Grada Staroga Grada - prevencija širenja koronavirusa (COVID-19)

14.03.2020

Dana 12.03.2020. Stožer civilne zaštite Grada Staroga Grada održao je sjednicu na kojoj su doneseni zaključci i odluke sukladno preporukama Nacionalnog i Županijskog stožera. Sukladno zaključcima Stožera, Grad Stari Grad uvodi mjere prevencije širenja koronavirusa koje se odnose na odgađanje i otkazivanje javnih manifestacija i skupova.

Sve službe Grada Staroga Grada su u direktnom kontaktu sa Županijskim stožerom za civilnu zaštitu te ćemo sve njihove preporuke i priopćenja na vrijeme prenositi putem službenih stranica Grada i društvenih mreža.

Jedinstveni upravni odjel Grada Staroga Grada odgađa prijem stranih delegacija te određuje primanje stranaka isključivo ponedjeljkom i srijedom u razdoblju od 09:00 do 12:00 sati.

Ovim putem preporučujemo da se obraćanje javnim službama vrši isključivo putem sredstava telefonske i elektronske komunikacije, a da se dolazak u službene prostorije smanji na najmanju moguću mjeru radi prevencije širenja virusa.

• Na svim ulazima u prostorije javnih službi (Grad Stari Grad, Komunalno Stari Grad d.o.o., Dječji vrtić „Sardelice“, Kazališna dvorana, Gradska knjižnica i čitaonica, Turistička zajednica Grada Staroga Grada) postavljena su sredstava za dezinfekciju ruku.

• Po uputi Zavoda za javno zdravstvo, a slijedom zabrane okupljanja u zatvorenim i otvorenim prostorima, preporučuje se svim sportskim, kulturno-umjetničkim i drugim društvima da otkažu održavanje treninga, radionica, sastanaka i drugih većih okupljanja, do daljnjega.

• Dječji vrtić „Sardelice“ od ponedjeljka 16.03.2020. godine umjesto redovitog održavanja predškolskog programa, uvodi redovno dežurstvo za svu djecu čiji roditelji ne mogu osigurati boravak kod kuće.
o Preporučuje se roditeljima koji mogu osigurati boravak djece kod kuće da djecu ne upućuju u Dječji vrtić.

Molimo stanovnike da se pridržavaju isključivo provjerenih mjera i uputa koji su upućeni od strane Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i Zavoda za javno zdravstvo.

Sa punom vjerom u stručne timove koji se bore sa koronavirusom, kako na državnoj tako i na županijskoj razini, molimo Vas da se pridržavate njihovih uputa jer ćemo se samodisciplinom najbolje boriti protiv ove nastale situacije.
Također Vas molimo da ne širimo neprovjerene vijesti putem društvenih mreža jer tako bespotrebno dezinformiramo javnost i pridonosimo širenju panike, a koja je u ovakvim situacijama najlošiji saveznik.

Stožer civilne zaštite Grada Staroga Grad Gradonačelnik
načelnik stožera, Antoni Ivanković Antonio Škarpa