Obavijest poljoprivrednicima, korisnicima sredstava za zaštitu bilja - pesticida za otok Hvar - OTKAZANO

16.03.2020

Sukladno preporuci Stožera civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije donesene radi spriječavanja širenja koronavirusa, odgađa se izobrazba poljoprivrednika koja se trebala održati na otoku Hvaru.

Pozivamo poljoprivrednike da provjere valjanost svojih iskaznica za pesticide. Iskaznice vrijede pet godina i prije isteka valjanosti iskaznice, potrebno je odslušati dopunsku izobrazbu, pristupiti ispitu, nakon čega korisnik dobiva novu iskaznicu. Izobrazba i ispit se održavaju u jednom danu.

Sukladno Zakonu o održivoj upotrebi pesticida (NN 14/14 i 115/18), te Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida (NN 142/12), svi profesionalni korisnici, distributeri i savjetnici moraju redovito obnavljati stečeno znanje dopunskom izobrazbom najkasnije u roku od 5 godina nakon stjecanja osnovne izobrazbe, kako bi mogli nastaviti koristiti pesticide u okviru obavljanja svojih aktivnosti.

Termini dopunskih izobrazbi su sljedeći:

- MILNA, 17.03. u 10h, Zadružni dom
- SVIRČE, 17.03. u 16h, Zadružni dom
- ZASTRAŽIŠĆE, 18.03. u 9h, Zadružni dom
- STARI GRAD, 18.03. u 16h, OŠ Petar Hektorović

Dokumentacija potrebna za dopunsku izobrazbu je: kopija stare iskaznice ili potvrde o položenom ispitu i kopija osobne iskaznice. Cijena Izobrazbe je 200,00 Kn, uključuje izobrazbu, ispit, iskaznicu i priručnik.
Za dodatne informacije: mr.sc. Željko Bjeliš, ovlašteni predavač, kontakt: 098 244 377