23.09 . Promociju knjige Alda Čavića Slike renesansnoga Hvara

21.09.2019

U ime Gradske knjižnice i čitaonice Stari Grad, Ogranka Matice hrvatske u Hvaru i Hrvatske sveučilišne naklade, čast nam je pozvati vas na svečanu promociju knjige Alda Čavića "Slike renesansnoga Hvara: Predodžba identiteta hvarske komune u književnosti XVI. stoljeća" u ponedjeljak, 23. rujna u 20h u Gradskoj knjižnici i čitaonici - Čitovnici.

Knjiga istražuje predodžbe komunalnog identiteta otoka Hvara u XVI. stoljeću u književnim i književnosti bliskim tekstovima. Istraživanje se temelji na definiranju identiteta kao samopredodžbe zajednice koja je djelomično uvjetovana i predodžbama koje o toj zajednici imaju drugi, odnosno heteropredodžbama. Rezultat istraživanja je predodžba o hvarskoj zajednici u XVI. stoljeću, očišćena od natruha višestoljetnog interpretiranja i utemeljena na predodžbama koje su rezultat otvorenog čitanja izvornih tekstova XVI. stoljeća.

izvor

Saznajte više na: https://msg.hr/2019/09/20/promocija-knjige-slike-renesansnoga-hvara/