31.08. - Prva Faros TRAIL rekreativna utrka

23.08.2019

Iznimno nam je drago najaviti prvu Faros TRAIL rekreativnu utrku koja će održati 31.8.2019. u okviru već dobro poznatog eventa Biciklom kroz baštinu 2019.

Utrka ima dvije kategorije - staze koje nose imena po bajkovitim i legendarnim likovima hvarskih predaja. Macići je staza duljine 10+ km, a Teuta duljine 20+ km.

Uz biciklizam koji je na Hvaru ovim projektom etabliran kao sport i rekreacija dostupna svima, glavni organizator S.K. HVAR LIFE sa suorganizatorima i partnerima Faros TRAIL utrkom želi kreirati još jedan event koji povezuje sport, prirodu i baštinu njihovog predivnog otoka.

Ovogodišnjom inauguracijskom utrkom ideja je započeti još jednu tradicija koja će rasti usporedno s projektom "Biciklom kroz baštinu"
te biti igralište, poligon i prilika za novi profil sportaša, entuzijasta i rekreativaca.

Svi detalji u nastavku. Veselimo se susretu!

Faros TRAIL 2019.

O UTRCI
Start utrke: 31.08.2019. / 15:30 sati
Mjesto okupljanja i prijava : Trg Tvrdalj Stari Grad- prijave od 14:00

Vrsta utrke: Rekreativna trail utrka
Dužina staze:
* Macići 10+ km; Više od polovine staze je u hladu
* Teuta 20+ km; Oko 3/4 staze je u hladu
Podloga: 93% trail 7% asfalt

Proglašenje pobjednika: Subota 31.08.2019. / 19:30 Trg Tvrdalj

Nakon utrke zajednička večera!

PRAVO NASTUPA I PRIJAVE

Kategorije: Muškarci i žene u obje kategorije
Startnina:
70 kn za prijave do 15.8.2019.
100 kn za prijave od 15.8.- 31.8.2019., 130 kn na dan utrke

Nagrade
Za prva tri mjesta u obje utrke medalje i nagrade sponzora.

PRIJAVE

Za nastup na utrci potrebna je registracija na https://www.stoperica.live

Aplikacija je dostupna na https://www.stoperica.live/races/124

Po izvršenoj registraciji potrebno je izvršiti prijavu na utrku.

Pravo nastupa

Preporučena dobna granica za maloljetnike je 14 godina, uz obaveznu pisanu izjavu roditelja/staratelja, mlađi od 14 g. mogu nastupiti isključivo uz pratnju roditelja/staratelja.

Svi natjecatelji mlađi od 18 godina dužni su donijeti pisanu izjavu roditelja/skrbnika o suglasnosti za nastup na utrci.

OPĆI UVJETI

Natjecatelji startom utrke usvajaju ove propozicije i natječu se na vlastitu odgovornost.

Organizator ne snosi odgovornost za djela učinjena od strane natjecatelja prema trećim osobama.
Organizator zadržava pravo promjena uvjeta utrke bez prethodne najave.

Maloljetne osobe mogu nastupiti uz potpis roditelja/staratelja na pisanoj izjavi (koju moraju predati kod kupnje broja) u kojoj je vidljivo da je roditelj/staratelj suglasan da dijete nastupi na rekreativnoj utrci na vlastitu odgovornost.

Napomena: Dodjela nagrada je u subotu 31.08.2019 u 19:30 na trgu Tvrdalj u Starom Gradu.

Nakon utrke zajednička večera!

Kontakt: Bariša Plenković 095 837 7369
Marinko Lupi 091 502 3013