Još jedan Borna ...

18.12.2012

Izgleda da su neki brodovi unaprijed predodređeni da ih sustigne baš određena sudbina. U ovom slučaju potonuće. Tako su poslije trabakula „Borna prvi“ neki „zli jezici“ istu sudbinu proricali i trabakulu „Duboka“, pa je zahvaljujući upravo njima neko vrijeme u kuloarima kružio neslužbeni slogan „Borna prvi – Duboka druga“. Sva sreća, Duboka (ipak) nije druga, budući da je ovih dana prodana poduzetniku iz Istre i uz zvuke brodske sirene (zauvijek), umjesto na morsko dno, sretno otplovila iz Staroga Grada. No, sudbinu zvanu potonuće (ipak) nije izbjegao jedan drugi brod: kajić našeg sugrađanina T. S. (podaci poznati redakciji) koji je eto, umjesto Duboke postao „drugi“, a na red za isto čeka još nekoliko sličnih plovila tzv. vikend kapetana iz unutrašnjosti, koje nema tko „išekat“. Bilo kako bilo, brodova, onih na površini i onih ispod površine, u Starogradskoj luci ne fali.