International Pelinkovac Festival ili Međunarodni Festival Pelinkovca – 06. i 07. 08. 2020. Stari Grad

07.08.2020

Jedini u svijetu. Cilj Festivala je predstaviti raznovrsnost pelinkovaca i demonstrirati primjenu u izradi vrhunskih craft koktela. Sudjelovati će 14 proizvođača iz 4 zemalje sa 20 vrsta pelinkovca.
Sa svim pelinkovcima će profesionalni barmeni izraditi po jedan unikatni koktel i svi će se moći probati na Festivalu. Prvi dan će biti predstavljanje brendova i koktela na Rivi, a drugi dan će biti koncert TBF-a u Ljetnom Kinu Stari Grad.
Sudjeluju
Hrvatska – Badel, Maraska, Darna, Zvečevo, Perkovic rakije, Natura Antunovic, Velebitski pelinkovac Degenija, Vina Rossi
Slovenija – Dana, Bio-sad
BiH – Zlatni pelin
Poljska – Jakob Haberfeld, JA BAczewski

Organizira Bon Vivant u suradnji s Turističkom zajednicom Stari Grad i Gradom Starim Gradom. Bon Vivant tvrtka je osnovana 2017. godine u Starom Gradu.