FOTO U Starom Gradu umjesto turista osvanulo 1000 izgubljenih cipela

01.06.2020

PRVOG dana lipnja 2020. godine Stari Grad na Hvaru gotovo je pust. Prazne su terase kafića i restorana i plaže, mnogi ugostiteljski objekti uopće ne rade, a zatvorene su i ostale turističke atrakcije.

Jutros je stanovnike tog gradića, pak, umjesto turista dočekao neobičan prizor.

Na Trgu Petra Hektorovića postavljena je instalacija 1000 Pepeljuga.

Instalacija se sastoji od tisuću odbačenih cipela koje je more izbacilo na plaže otoka Hvara. Fasciniran količinom i raznolikošću obuće koju je moguće pronaći na plažama južne strane otoka, cipele je prikupio Mark Boellaard. Uglavnom u zimskim mjesecima od 2018. do 2020. godine, prikupio je jedinstvenu kolekciju jeftinih japanki, sandala, bakinih papuča, vrtoglavih štikli, sportskih tenisica, kožnih čizama i ostale obuće.

Cipele u svim stilovima, bojama i fazama raspadanja, plutale su Sredozemljem i završile na Hvaru. Ova instalacija stvorena je s ciljem da podigne svijest o problemu smeća u moru i potakne ljude da smanje količinu smeća koju proizvode svaki dan.

Izvor