OBAVIJEST O PROVOĐENJU ODLUKE O DOPUNI ODLUKE O ZABRANI NAPUŠTANJA MJESTA PREBIVALIŠTA I STALNOG BORAVIŠTA

20.04.2020

Temeljem suglasnosti Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, od ponedjeljka, 20. travnja 2020. godine osobe sa prebivalištem i stalnim boravištem na području Grada Staroga Grada nisu dužni ishoditi propusnicu nadležnog Stožera za kretanja unutar granica otoka Hvara.

Odredbe Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravišta u vezi odlazaka sa otoka ili dolazaka na otok još uvijek su na snazi.

Osobe koje nemaju prebivalište na području Grada Staroga Grada ne mogu ishoditi propusnicu Stožera civilne zaštite Grada Staroga Grada, već iste izdaju stožeri nadležni po prebivalištu podnositelja zahtjeva. U slučaju vitalnih obiteljskih razloga, uz svu potrebnu dokumentaciju kojom se potvrđuju navodi iz zahtjeva, Stožer civilne zaštite Grada Staroga Grada izdaje suglasnost za dolazak, na temelju prethodnog odobrenja Stožera Splitsko-dalmatinske županije.

Zahtjev za izdavanje propusnice nalazi se na linku www.stari-grad.hr, a moguće ga je uputiti putem sustava E-građanin.