Na dobro von duoša Svijeti Mikula!

06.12.2019

Tradicionalno na blagdan Svetog Nikole, zaštitnika pomoraca, kapetan m/t Tin Ujević Frane Stipica, upravitelj stroja Duje Dvornik, lučki kapetan Emil Faldić, upravitelj luke Tonko Bižaca i gradonačelnik Starog Grada Antonio Škarpa, u more su polozili vijenac, u znak zahvalnosti i sjećanja na sve naše preminule i nestale mornare, pomorce i moreplovce.

Svima onima koji brode morima svijeta prizivamo blagoslov i zaštitu njihovog sveca i želimo miran i siguran povratak svojim obiteljima!

Tradicija štovanja Svetog Nikole u našem je gradu posebno omiljena i raduju joj se svi, a najviše naši mališani kojima danas želimo pune čizmice jabuka i slatkiša, uz osobite čestitke svima koji danas slave imendan!

Na dobro von duoša Svijeti Mikula!