14.12. - Večer od koijendonjo kolende otoka Hvara

13.12.2019

Faroski kantaduri organiziraju 14. prosinca 2019. po prvi put „Večer od kolijendonjo“, odnosno, susret klapa otoka Hvara na kojem će se izvoditi tradicijske kolende sa otoka Hvara. Večer od kolijendonjo će se održati u Starom Gradu 14. prosinca 2019. subota, u dominikanskom samostanu sv. Petra u 19:00 sati.

Nastupiti će:

Klapa Kaštilac, ženska klapa Frecija, klapa Priženca, ženska klapa Bodulke, klapa Galešnik, klapa Pharia, Faroski kantaduri i mješovita dječja klapa iz Starog Grada.
Organizacijom „Večeri od kolijendonjo želimo popularizirati izvođenje kolendarskih napjeva, da ne postanu samo znak prošlog i svršenog doba, jer nažalost u vrijeme adventa polako sve više postaju popularne pjesme stranih autora a kolende polako odlaze u zaborav.
Faroski kantaduri su jedni od rijetkih pjevača, a možda i jedini, koji su još 2009. godine snimili CD pod nazivom „Kad se Bog čovik učini“, gdje su od zaborava sačuvane kolende i pjesme Božićnog vremena iz Starog Grada.