Veselje u Domu za starije pred Uskršnje blagdane

18.04.2019

Slijedom obećanja da ćemo se vratiti uskoro, u Domu za starije Stari Grad, u organizaciji Crvenog križa otoka Hvara, 17. travnja, organizirano je predavanje na temu „Kako živjeti s dijabetesom ?“. Predavanje su prezentirale patronažne sestre Jelse, Staroga Grada i Hvara, gopođe Dalija Meštrović, Marina Potočnjak i Silvija Meneghello. Njihovo izlaganje bilo je vrlo upečatljivo i prilagođeno ciljanoj skupini. Osobe treće dobi koje borave u Domu,njih 66 uvijek su sretne kada im se organizira neko predavanje ili preventivno mjerenje, a vezano za zdravlje budući da u tim godinama,to su vječne teme. Kako je upravo vrijeme pred Uskrs, to je bila prigoda razveseliti korisnike prigodnim poklonom, sirnicom, koje je izradio obrt Klas iz Hvara baš za ovu skupinu. Simpatična je bila činjenica da je predavanje bilo o dijabetesu, a sirnice s puno šećera. Hvala Bogu što je od korisnika doma većina bez problema s razinom šećera u krvi jer su to starije generacije, koje su se zasigurno puno kvalitetnije hranile.  Jedna je korisnica komentirala da je zahvaljujući siromaštvu i često ograničenom meniju s puno zelja i domaćih mliječnih proizvoda, ostala dugo zdrava.

Bilo je to zaista ugodno druženje ,s ljubaznim osobljem i zadovoljnim korisnicima Doma za starije, uz čestitke za SRETAN USKRS 2019.

HCK, Gradsko društvo Hvar