MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH HCK OVE GODINE ODRŽANO U MAKARSKOJ

07.04.2019

U subotu 06.4.2019. u Makarskoj je održano Međužupanijsko natjecanje mladih HCK, pobjednika gradskih i općinskih natjecanja Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije. Natjecanje je bilo u kategoriji Podmlatka (osnovne škole) i u kategoriji Mladež (srednje škole). U kategoriji Podmladka natjecalo se 14 ekipa, a 1. mjesto osvojila je ekipa iz Dubrovnika, drugo mjesto je OŠ iz Splita, i 3. OŠ Metković. Naši predstavnici, ekipa OŠ Petra Hektorovića iz Starog Grada „ciklame“, osvojile su vrijedno 8. mjesto.Bili su hendikepirani jer je jedna od članova ekipe povrijedila nogu i nije mogla nastupati.Budući je ovo ekipno natjecanje nije se moglo postići zasluženi rezultat,a jako su se dobro pripremile.

U kategoriji Mladež 1. mjesto je osvojila ekipa iz Korčule, 2. Mjesto SŠ iz Splita, a na 3. mjestu su bili Dubrovčani. Crveni križ Hvar nažalost nije imao svoje predstavnike u ovoj kategoriji. Maja Budrović, u funkciji dopredsjednice Crvenog križa Splitsko-dalmatinske županije uručila je pobjednicima pehare i zahvalila svim sudionicima . Vrijeme je bilo krasno unatoč lošoj prognozi, atmosfera prava natjecateljska, a po završetku natjecanja ekipe su krenule svojim kućama. Domaćini su za sudionike natjecanja organizirali većer prije obilazak edukacijskog centra i zvjezdarnicu. Domaćinima zahvaljujemo na gostoprimstvu i uloženi trud!

Izvor