Završeno Otočno natjecaje mladih HCK u Jelsi (19.03.2019.)

11.03.2019

09. ožujka 2019. godine održano je XXIII. natjecanje mladih HCK-gradske razine u cijeloj RH. Domaćin GD CK Hvar ove godine je bila OŠ Jelsa“ u Jelsi .Drugi put od nastanka nove države u natjecanju su se okušale samo ekipe podmlatka –predstavnici osnovnih škola otoka. Ekipe koje su se natjecale nosile su zaporke kako slijedi: OŠ Jelsa –pod nazivom GOLUBICE, OŠ „Petar Hektorović“ Stari Grad-pod nazivom CIKLAME, a OŠ Hvar pod nazivom GARDELINI. Škola domaćin potrudila se da prateći program i gostoprimstvo budu na visini. Ekipa mladih kulturnjaka OŠ Jelsa, koja je pobjedila na ovogodišnjem Lidranu, pokazala je zanimljivi skeč koji je oduševio sve prisutne.Mladi su se osijećali dobrodošli što je vrlo važno u smanjivanju treme koja nije nikada izostala ,kada je odgovornost u pitanju. Natjecaje je otvorila zamjenica načelnika Jelse, Vlatka Buj,a njene prethodniceu pozdravljanju su bile: ravnateljica Škole domaćina Ana i predsjednica CK Maja Budrović. Pobjednička ekipa je iz osnovne škole“Petra Hektorovića“ iz Staroga Grada –zaporka CIKLAME.Mentorica pobjedničke ekipe je Andreja Roić. Čestitamo im na pobjedi, a svima koji su doprinijeli organizaciji ovog lijepog druženja i razmjeni znanja, veliko hvala. Sada slijedi međužupanijsko natjecanje mladih CK ( županija Splitsko-dalmatinska i Dubrovačko-neretvanska koje broje 17 društava CK ) u Makarskoj 6.travnja 2019.godine. Želimo im dobar plasman te da im druženje s vršnjacima ostane zapisno u srcima.

HCK GD Hvar