Modernizacija sustava javne rasvjete u Starom Gradu

03.12.2018

Na predjelu Priko (Domobranska ulica i Ulica kralja Zvonimira), Grad Stari Grad je izmijenio dotrajalu rasvjetu, te modernizirao postojeći sustav. Okruge lampe tip Tivoli, koje su dotrajale i oštećene zamijenjene su led rasvjetom proizvođača Philips, model Malaga LED u boji. Radove izvodi ovlašteni koncesionar obrt za usluge Tom bar d.o.o. Split, a ova investicija financirana je u iznosu od 87.262,50 kn, od čega će Splitsko-dalmatinska županija sufinancirati iznos od 30.000,00 kn, na temelju prijavljenog zahtjeva za sufinanciranje projekta poticanja smanjenja potrošnje energije i svjetlosnog zagađenja javne rasvjete na području Splitsko-dalmatinske županije. Ovim projektom zamijenit će se 39 kompleta rasvjetnih tijela, a u narednoj godini nastavit će se zamjena po fazama, te će se postepeno modernizirati postojeći sustav javne rasvjete na području Grada.