Olujna bura srušila stoljetni bagrem u neposrednoj blizini crkvice sv. Lucije

14.07.2016

Olujna bura praćena jakom kišom, koja je danas puhala na cijelom području Dalmacije, oko 19,00 sati je u Starome Gradu na Hvaru gotovo u cijelosti srušila stoljetno stablo bagrema neposredno uz crkvicu sv. Lucije na južnom rubu grada. Od siline udara slomljene grane teške nekoliko stotina kilograma stradalo je jedno motorno vozilo - osobni automobil zagrebačke registracije. Brzom i efikasnom akcijom Dobrovoljnog vatrogasnog društva Stari Grad, uz prisustvo MUP-a Policijske postaje Hvar, okolni teren je rašćišćen, a vozilo je oslobođeno "zagrljaja" srušene grane. Preostaje postupak procjene i naknade štete.

Inače, zbog nagle promjene vremenskh prilika, temperatura zraka sa jučerašnjih 33,5 C (mjereno u 19,30 sati) spustila se na svega 18 C.