19. 11. 2015. održana XXV sjednica Gradskog vijeća

19.11.2015

Sa predloženom jedinom točkom Dnevnog reda: Prijedlog Odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja u postupku prodaje stambenog prostora u vlasništvu Grada Staroga Grada - Veterinarska stanica, 19. 11. 2015. godine s početkom u 17:30 sati u prostoriji Gradske vijećnice, pod predsijedanjem predsjednika Prospera Vlahovića, održana je 25. sjednica Gradskog vijeća Grada Staroga Grada. Nakon uvodnog izlaganja izvjestiteljice Mihaele Petrić, koja je nazočne vijećnike informirala o provedenom postupku po Javnom natječaju za prodaju stana u vlasništvu Grada Staroga Grada, na prijedlog Povjerenstva za raspolaganje nekretninama Grada Staroga Grada, Vijeće je sa 10 glasova "za" (jednoglasno) donijelo odluku kojom se dvosobni stan u vlasništvu Grada Staroga Grada koji se nalazi na prvome katu stambene zgrade na adresi Put Rudine (bivša Veterinarska stanica) prodaje najpovoljinjem (ujedno i jedinom) ponuditelju R.A. iz Staroga Grada. Kupoprodajna cijena stana iznosi 591.619,00 kuna, umanjeno za plaćenu jamčevinu u iznosu od 59.134,00 kuna. Temeljem odluke Gradskog vijeća, s kupcem će biti zaključen odgovarajući kupoprodajni ugovor.

U nastavku sjednice koja je na prijedlog Stručne službe dopunjena još jednom točkom, vijećnici su primili k znanju informaciju o u međuvremenu nastaloj promjeni vlasništva nad poslovnim prostorom oznake PP 14, smještenog u zgradi putničkog terminala u trajektnoj luci u Starome Gradu, a koji je odlukom Gradskog vijeća od 19. 06. 2015. godine zemijenjen za poslovni prostopr oznake PP 7 u vlasništvu Grada Staroga Grada, uz nadoplatu naknade na ime razlike u cijeni u iznosu od 15.000,00 €, u trenutku sklapanja ugovora o zamjeni nekretnina. Promjena u osobi vlasnika predmetnog poslovnog prostora, u situaciji kada ugovor o zamjeni još nije zaključen, zahtijeva odgovarajuću izmjenu odluke Vijeća od 19. 06. 2015., što će biti predloženo na narednoj sjednici Gradskog vijeća.