Predstavnici Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije posjetili Dom za starije i nemoćne osobe

27.05.2015

Dom za starije i nemoćne osobe u Starome Gradu danas su posjetili predstavnici Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije: zamjenik Ministra Jakša Puljiz, pomoćnik Ministra iz Uprave za regionalni razvoj Venko Ćurlin i načelnik Sektora za otoke Radoslav Barišić. U kraćem razgovoru u zgradi Grada domaćin – gradonačelnik Grada Staroga Grada Vinko Maroević, sa suradnicima: tajnikom Mladenom Plančićem, predsjednikom Upravnog vijeća Doma Ratomirom Gulinom, v. d. ravnatelja Tedijem Sanseovićem i nadzornim inženjerom Ivom Bojanićem, predstavnike Ministarstva detaljno je informirao o tekućim aktivnostima na dovršenju II faze rekonstrukcije i opremanja Doma za starije i nemoćne osobe. U nastavku posjeta, predstavnici Ministarstva su u pratnji domaćina obišli zgradu Doma, izrazivši pri tome iznimno zadovoljstvo stupnjem dovršenosti radova na rekonstrukciji i opremanju Doma. Za napomenuti je da je Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije za II fazu dovršetka rekonstrukcije i opremanja Doma u svibnju 2013. godine u 2014. godini  osiguralo iznos od 4,5 milijuna kuna, što čini više od polovine sredstava planiranih za ovu namjenu. Preostali iznos osiguran je u proračunu Splitsko-dalmatinska županije (2 miljuna) i Grada Staroga Grada (2, 3 miljuna). Prilikom obilaska Doma, domaćini su informirali predstavnike Ministarstva tekućim aktivnostima na nabavi medicinske opreme koja je upravo u tijeku (javna nabava) i čija je vrijednost procijenjena na milijun kuna, nakon čega je u planu nabava preostale opreme potrebe za rad i redovno poslovanje Doma. Završetak radova na rekonstrukciji Doma, uz financijsku pomoć Ministarstva i Županije očekuje do konca rujna 2015. godine, a prema procjenama Dom za starije i nemoćne osobe u Starome Gradu bi u cijelosti mogao biti dovršen i opremljen do konca 2015. godine.