Razvrstavanje otpada - što je to!?

13.05.2015

Na fotografiji se vidi unutrašnjost jednog od nekoliko žutih spremnika kućnog otpada koje je Komunalno Stari Grad d.o.o. nedavno postavilo na nekoliko frekventnih lokacija u gradu, kako bi u postupku odvajanja i razvrstavanja različitih vrsta kućnog otpada građani mogli, baš u taj (žuti) spremnik, odlagati plastičnu ambalažu (boce). Ista je stvar s plavim spremnicima u koje se odlaže papir, dok su "klasični" zeleni spremnici i dalje namijenjeni odlaganju mješovitog (nerazvrstanog) otpada. No, da li je to baš tako, Nažalost nije. Sadržaj otpada odloženog u spremniku na fotografiji dokazuje da neki od nas još uvijek nisu spremni za odvajanje, razvrstavanje i odlaganje kućnog otpada tamo gdje mu je (po bojama spremnika) mjesto ... Naučit ćemo, ima vremena ...