Vremenske (ne)prilike: Dol 94, Stari Grad 62 litre kiše po metru četvornom

22.02.2015

Nakon nekoliko dana lijepog i sunčanog vremena, subotu(20-02.) tlak zraka je počeo padati, jugo jačati, a navečer su stigle i prve kišne kapi kao uvod u tmurnu ciklonalnu nedjelju. Upravo se tijekom nedjelje centar duboke sredozemne ciklone zadržavao nad srednjom Italijom, a ciklona je tijekom čitavog dana direktno djelovala na vrijeme u Dalmaciji. Posvuda je prevladavalo oblačno, uz kišu, a ponegdje obilnije i dugotrajne pljuskove. Tako je aktualna ciklona razbila želje mnogih o dužem stabilnom razdoblju, a u aktualnoj zimi zaista je stabilnog vremena bilo na kapaljku. U poljednja 24 sata na našem području u Dolu je zabilježeno 94 litre, a u Starome Gradu 61 litra po metru četvornom.

Izvor: www.dalmacijanews.hr/clanak/e7hb-split-u-samo-jednom-danu-palo-kise-koliko-prosjecno-padne-u-cijeloj-veljaci-jugo-dosezalo-118kmh#/clanak/e7hb-split-u-samo-jednom-danu-palo-kise-koliko-prosjecno-padne-u-cijeloj-veljaci-jugo-dosezalo-118kmh