Podrška za Difuzni hotel Vrbanj

19.02.2015

Dragi prijatelji. kolege, poznanici !

danas je pocelo glasanje za najbolji projekt natjecaja Moja zelena zona.
Nas projekt Difuzni hotel Vrbanj jedan je od kandidata na dobivanje donacije u iznosu 33.000 kuna.

Pogledajte i dajte nam svoj glas na: http://www.mojzabastart.hr/home/zs/finalisti/moja-zelena-zona

Projekt želi približiti ekološke proizvode i selo ljudima na estetski prihvatljiv i dopadljiv način, dovesti potrošače eko proizvoda do mjesta njihove proizvodnje te istaknuti gastronomsku ponudu lokalnih poljoprivrednika. Difuzni hotel horizontalni je hotel koji se sastoji od više dislociranih smještajnih jedinica (soba, apartmana, kuća) i zajedničke recepcije koja je smještena u povijesnoj jezgri mjesta. U zgradi recepcije nalaze se i prostorija za dnevni boravak gostiju, prostor za služenje doručka, zajedničke sanitarije, soba za masažu/SPA te suvenirnica s autohtonim i bioproizvodima. U planu je uređenje prostora središnje zgrade, ugradnja solarnih kolektora te upotreba kišnice za zalijevanje zelenih površina i pranje.

Difuzni hotel je više od hotela, taj koncept prodaje cijelo mjesto, a ne samo hotelski smještaj. U ponudu hotela uključiti će se mjesno stanovništvo sa svojim proizvodima. Cilj je očuvanje tradicionalnog izgleda mjesta, održavanje okoliša i građevina. Hotel će startati s 40 kreveta.

Autor: PZ VRBANJ 1907, Vrbanj (otok Hvar)