25. 12. - Božićni koncert na trgu Stjepana Radića

24.12.2013

Dvadesettreći put za redom, na trgu Stjepana Radića u Starome Gradu s početkom u 11:30 sati održan je tradicionalni Božićni koncert. Uz tradicionalne domaće i međunarodne božićne pjesme u izvedbi Hrvatske Gradske Glazbe Stari Grad, svečanom božićnom ozračju doprinijeli su i nazočni građani (od kojih su pretežiti dio članovi čuvenih Faroskih kantadura) višeglasnom "ad hoc" vokalnom izvedbom božićnih pjesama i "kolendavanjem". Kao i dan ranije, da bi sve bilo još bolje i upečatljivije, pjesmi su se spontano pridružili i članovi crkvenog zbora iz Strye (Ukrajina) prigodnom izvedbom Ukrajinskih božićnim napjeva. Uz , vino, domaću rakiju i prošek te nazaobilazne pašurate, hrustule i druge kolače , božićno druženje trajalo je oko dva sata. Za svaku pohvalu.