Hommage to "Duboka"

14.12.2013

Prije točno godinu dana, 15. 12. 2012. godine na ovim stranicama objavili smo slijedeći tekst:

"Tako se eto, završila još jedna priča, priča o našoj „Duboki“, trabakulu koji je godinama obilježavao naš Grad i u posljednjih šezdeset godina postao njegovim zaštitnim znakom, gotovo simbolom. Jer, za „Duboku“ , prvotno u vlasništvu „Hvarskih vinarija“, a kasnije „Dalmacijavina“, neraskidivo su vezana mnoga naša sjećanja, događaji, uspomene. Naši stariji sugrađani sjećat će se njezina izvornog izgleda s „očima na lulu“, a mlađima će „Duboka“ ostati u sjećanju onako kao izgleda danas. Uvijek na istome mjestu (na vezu ispred Škole) „Duboka“ je godinama bila nezaobilazni dio gotovo idilične slike starogradske luke, a našim težacima bila je i ostat će simbolom kakve takve sigurnosti. U eri prije privatizacije nestale su „Hvarske vinarije“ u eri privatizacije potonulo je „Dalmacijavno“, a „Duboka“, slijedeći sudbinu svojih gospodara, sada eto odlazi zauvijek iz našeg Grada, kako bi, nadamo se, ipak postala dijelom neke druge sretnije priče … A nama njezinim suvremenicima, ostaju sjećanja na jedno prohujalo vrijeme na jedan brod kao simbol nekih boljih vremena ..."

Zna li itko gdje je danas "Duboka"? Kako li se zove? Plovi li? Kojim morima?