6. 12. - Sv.Nikola - vijenac za pomorce i putnike

05.12.2013

Predstavnici Grada Staroga Grada okupili su se danas (6. 12.) u 11:00 sati na palubi trajekta "Tin Ujević"", kako bi u znak pijeteta prema svim pomorcima i putnicima, a na dan njihova zaštitnika sv. Nikole, bacili u more vijenac. Vijenac je u more bacio gradonačelnik Grada Staroga Grada Vinko Maroević. Ovom simboličnom činu uz Gradonačelnika, u ime Grada bili su nazočni: Marijo Lušić Bulić - potpredsjednik Gradskog vijeća, Mladen Plančić - tajnik Grada, te Ante Bižaca - predstavnik Lučke uprave Splitsko-dalmatinske županije, U ime posade "Tina Ujevića" svečanosti su nazočili kap. Slaven Mlačić i upravitelj stvoja "kapo" Pavo Hajdić. Svečanost su također uveličali i Drago Butorac - pročelnik Područnog ureda za katarstar Split u satavu Državne geodetske uprave i Prošper Carić - voditelj Odjela za katastar nekretnina Stari Grad u sastavu Područnog ureda za katastar Split.