HGK - Poziv na radionicu - predstavljanje Nacionalnog programa pomoći sektoru vina 2014. – 2018.

03.12.2013

Ministarstvo poljoprivrede i Udruženje vinarstva HGK, uz pomoć Sektora za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo i županijskih komora HGK, organiziraju jednodnevne regionalne radionice na kojima će se predstaviti Nacionalni program pomoći sektoru vina 2014. – 2018. te prateća tri pravilnika:

• Pravilnik o provedbi mjere restrukturiranje i konverzija vinograda,
  • Pravilnik o provedbi mjere investicija u vinarije i marketing vina,
  • Pravilnik o provedbi mjere promidžba na tržištima trećih zemalja (NN 127/13).

Cilj radionice je upoznavanjezainteresiranih strana (proizvođači grožđa i vina, regionalna administracija, stručne službe, financijske ustanove) o mogućnostima razvoja sektora vinogradarstva i vinarstva kroz mjere koje će se financirati sredstvima Europskog poljoprivrednog garancijskog fonda, uz učešće sredstava Državnog proračuna.

Druga u nizu predviđenih regionalnih radionica održat će se u Splitu, velikoj dvorani Županijske komore Split (Ante Trumbića 4) 9. prosinca 2013. godine, s početkom u 11:30 h.

Očekivano trajanje radionice je do 15:00 h.
Za dodatne informacije možete se obratiti tajniku Udruženja vinarstva, g. Igoru Barbariću (; ibarbaric@hgk.hr;tel. 01/4826-068).