Hvarski Crveni križ obilježio značajne jubileje HCK

02.12.2013

U Hvaru je 28.studenog 2013.godine ,u prepunoj dvorani hotela „Adriana“ održana svečana Skupština Gradskog društva Crvenog križa Hvar. Proširenoj Skupštini nazočili su svi relevantni čimbenici otoka Hvara predvođeni načelnicima i gradonačelnicima. Sa razine Županije bili su : predsjednik Županijskog CK, dr. Vide Popović i voditelj Interventnog tima, Joško Metličić. Obilježeni su jubileji:
-135.obljetnicu postojanja HCK ;
-60.obljetnicu dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji CK ;
-20.obljetnicu priznanja HCK kao samostalnog Nacionalnog društva CK Hrvatske ;
Sjednicu je vodila ravnateljica Gradskog društva CK Hvar, Maja Budrović uz asistenciju predsjednika Društva dr.Drage Carića. Izlaganje se sastojalo od tri dijela: o Hrvatskom Crvenom križu,Međunarodnom Crvenom križu i Crvenom polumjesecu, te o Gradskom društvu Crvenog križa Hvar. Izlaganja je pratio kulturno-umjetnički program u izvedbi učenika Osnovne i Srednje škole Hvar, te dječjeg vrtića „Vanđela Božitković“ iz Hvara.
Sudionicima svečanosti su se obratili :
-Gradonačelnik grada Hvara, Rino Budrović,kao domaćin koji je pohvalio suradnju Crvenog križa sa Gradom,uz obećanje za još veću i bolju podršku.
-Predsjednik Županijskog Crvenog križa dr.Vide Popović obavijestio je uzvanike o aktivnostima Crvenog križa na razini Županije,pohvalio rad Crvenog križa Hvar te zamolio predstavnike lokalne uprave da poštuju zakonsku obvezu financiranja lokalno Društva CK, kako bi ono moglo još bolje raditi i zadovoljiti narasle socijalne potrebe žitelja.
Slikovni prikaz aktivnosti Crvenog križa,domaćina bio je prisutan za vrijeme cijelog trajanja svečanosti.
Na kraju je predsjednik Društva ,dr.Drago Carić podijelio Zahvalnice,izrađene za tu priliku,svim ustanovama i institucijama otoka Hvara, koje dugi niz godina surađuju sa Crvenim križem. Druženje je završilo domijenkom.

Maja Budrović