Obavijest o privremenoj obustavi rada Sudskog povjerenstva za obnovu i preoblikovanje zemljišne knjige za k. o. Stari Grad.

12.12.2012

Zbog bolovanja službenice – sudske savjetnice Općinskog suda u Starome Gradu, od 1. siječnja 2013. godine privremeno će biti obustavljen rad Sudskog povjerenstva za obnovu i preoblikovanje zemljišne knjige za k. o. Stari Grad. Kako se navodi u pisanoj obavijesti iz Ureda predsjednika Općinskog suda upućenog Ministarstvu pravosuđa . Upravi za građansko, upravno i trgovačko pravo – Službi za zemljišnoknjižno pravo, na ovaj nepopularni ali nužni korak Sud se morao odlučiti budući da na dva zahtjeva Suda za davanje suglasnost za prijem u državnu službu dva sudska savjetnika (kako se navodi „makar i na određeno vrijeme“), od kojih bi jedan zamijenio odsutnu sudsku savjetnicu, Ministarstvo nije reagiralo, a suci toga Suda, zbog preopterećenosti velikom brojem neriješenih predmeta  nisu u mogućnosti prevremeno preuzeti rad u navedenom Sudskom povjerenstvu.