Potopija se brod ...

28.11.2012

Od posljedica jučerašnjeg nevremena u Starogradskoj luci, na predjelu Lučica (Staro trajektno pristanište) potonuo je brod-trabakul "Borna Prvi", pilikom čega je došlo do onečišćenja mora pogonskim gorivom. Tako se nažalost nisu ostvarila očekivanja g. Lukše Čičovačkog, načelnika Uprave sigurnosti plovidbe u Ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture, koji nas je u rujnu ove godine pisanim putem izvjestio o mogućnosti "skorog razrješenja ovog pitanja". Unatoč mnogim kasnijim upozorenjima i intervencijama Grada Staroga Grada, te obećanjima kako će se problem "Borne Prvog" na vrijeme riješiti, to se (ipak) nije dogodilo i brod je sada - na dnu. O potonuću "Borne Prvog" zamjenik Gradonačelnice Grada Staroga Grada g. Toni Lučić Lavčević odmah je obavijestio Ministarstvo i sve druge nadležne institucije.