Lagalizacija - do 15. 11. 2012. podneseno 368 zahtjeva

20.11.2012

Prema podacima koje smo dobili od Upravnog odjela za prostorno uređenje Splitsko-dalmatinske županije – Ispostave u Hvaru, od početka primjene Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama do 15. studenog 2012. godine toj Ispostavi podneseno je ukupno 368 zahtjeva za donošenje rješenja o izvedenom stanju za nezakonito izgrađene zgrade. 36 zahtjeva riješeno je pozitivno, 24 su odbijena, 21 odbačen a 22 postupka po zahtjevu su obustavljena. Temeljem podataka o donesenim rješenjima o naknadi za ozakonjenje nezakonito izgrađenih zgrada na području Grada Staroga Grada koje izdaje Jedinstveni upravni odjel Grada Staroga Grada, na području Grada Staroga Grada do sada je ili će u dogledno vrijeme (nakon plaćanja naknade) biti „legalizirano“ ukupno16 objekata.