MUP – Obavijest vlasnicima oružja

19.11.2012

Ministarstvo unutarnjih poslova, Policijska uprava Splitsko-dalmatinska, Policijska postaja Hvar

– Obavijest vlasnicima oružja

Građani koji imaju registrirano oružje dužni su do 05. prosinca 2012. godine izvijestiti policijsku postaju o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite. navedeno se odnosi na sve vlasnike oružja bez obzira je li im uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja važeće ili je isteklo. Podatak o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite vlasnici oružja mogu dostaviti nadležnoj policijskoj postaji osobno izjavom na zapisnik, pismom ili faxom. Građani koji ne postupe kako je navedeno i ne dostave nadležnoj policijskoj postaji podatak o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite oduzeti će se oružje i oružni list.