Izaslanstvo Staroga Grada na Međunarodnoj konferenciji o divljem cvijeću u Bohinju

22.05.2012

21. 5. 2012. gradonačelnica Grada Staroga Grada, Đurđica Plančić, ravnatelj Javne ustanove Agencije za upravljanje Starogradskim poljem, Frančesko Duboković i stručna suradnica LAG-a otoka Hvara, Adela Golub, boravili su u prijateljskom Bohinju gdje su sudjelovali na Međunarodnoj konferenciji o divljem cvijeću u okviru 6. Međunarodnog festivala alpskog cvijeća koji se održava u Bohinju od 19.5. do 2.6. 2012. Njihova tema je bila: Hvarska lavanda ,koju je prezentirala gđica. Adela Golub ispred LAG-a otoka Hvara. Izaslanstvo je primio gradonačelnik Bohinja Franc Kramar sa suradnicima, te je dogovoreno gostovanje i predstavljanje starograđana bohinjcima u listopadu ove godine. Gostovanje na Festivalu iskorišteno je za susret i s drugim partnerima u projektu FLOWERS (Plantlife-UK, Turizem Bohinj-SLO, Fundatia Adept- RUM),kojeg će Grad Stari Grad provoditi slijedeće dvije godine uz financijsku potporu EU.