HRT snima dokumentarac «Oni to rade iz ljubavi»

16.05.2012

U sklopu ciklusa dokumentarnih filmova o hrvatskom kulturnom identitetu odnosno hrvatskoj kulturnoj baštini, ekipa Dokumentarnog programa HRT-a ovih dana u Starom Gradu snima emisiju pod radnim naslovom «Oni to rade iz ljubavi». Budući da je dio ciklusa posvećen dramskom amaterizmu, ekipa na čelu s urednikom, scenaristom i redateljem g. Anđelkom Hundićem kamerom će zabilježiti događanja na 52. Festivalu hrvatskih kazališnih amatera koji se upravo (od 16. do 20. 5.) održava u Starome Gradu. Posebni dio emisije posvećen je dijalektalnom teatru otoka Hvara, u sklopu koje će nastupiti glumci amateri Hvarskog pučkog kazališta s kultnom predstavom «Ribanje i ribarsko prigovaranje» Petra Hektorovića, te Amatersko kazalište «Petar Hektorović» iz Staroga Grada sa također kultnom predstavom Jordana Zaninovića «Ho capio». Producent je Miroslav Rezić, snimatelj Branko Cahun. Emisija će biti prikazana na HRT-u u studenom 2012. godine.