52. Festival hrvatskih kazališnih amatera

16.05.2012

16. 05. 2012. s početkom u 19:00 sati u kazališnoj dvorani u Starome Gradu svečano je otvoren 52. Festival hrvatskih kazališnih amatera. Nakon uvodnih riječi dobrodošlice predstavnika organizatora - Hrvatskog sabora kulture, prof. Mirka Kovačevića - stručnog suradnika za kazališnu, književnu i likovnu kulturu, nazočne je u ime grada domaćina prigodnom besjednom pozdravio g. Toni Lučić Lavčević - zamjenik Gradonačelnice Grada Staroga Grada, koji je ujedno i proglasio Festival otvorenim. U kraćen nastupu nazočne su izvođenjem nekoliko popularnih dalmatinskih pjesama oduševili čuveni Faroski kantaduri, da bi nakon njih u revijalnom dijelu programa kao gosti Festivala nastupili članovi Dramskog studija mladih Hvar, koji su na opće oduševljenje i odobravanje publike, izveli komediju hvarskog autora Tina Kolumbića: ZELENE ŠKURE u režiji Dolores Kolumbić. Prva večer Festivala nastavila se u župnoj crkvi sv. Stjepana gdje je Hvarsko pučko kazalište  izvelo kultnu predstavu "Prikazanje života sv. Lovrinca Mučenika", u obradi i režiji pok. Marina Carića.

Festival se nastavlja 17. 05., kada započinje natjecateljski dio. Prva na programu, u 15:00 sati u Kazališnoj dvorani, je predstava Dijane Mateša (po motivima japanske narodne priče): SNJEŽNA ŽENA - izvodi Umjetnička organizacija Ludens teatar, Koprivnica, režija Dijana Mateša.

Kompletan program za četvrtak, 17. 05. možete naći na linku "Festival kazališnih amatera".