Reagiranje povodom napisa: Kako sagraditi suhozid

13.05.2012

Javna ustanova Agencija za upravljanje Starogradskim poljem u kontaktu je sa dr. Jadranom Kalom. Prošle godine je održano i predavanje u Hrvatskom domu u Starom Gradu, na tu temu. Prije otprilike mjesec dana planirana je bila vikend radionica na kojoj su trebali sudjelovati studenti i dr. Kale, ali je odgođena. Za napomenuti je da i za tu minimalnu radionicu trebaju određena sredstva za koju je JU Agencija iako skromnog financijskog prihoda obećala financirati boravak i smještaj. Isto tako treba napomenuti da je projekt obnove suhozida kandidiran i za Županijsku razvojnu agenciju (RERA) i za godišnje projekte Ministarstva kulture. Tek po odobrenju i prihvaćanju projekta predviđeno je da bi se napravio detaljan plan načina obnove, pa i u suradnji sa dr. Kalom.

Eto, samo da se zna da napis Nitko, niti je kome briga. nije baš točan.
S poštovanjem

U Starom Gradu, 14. 05. 2012.

Ravnatelj Frančesko Duboković