Hvarski glazbeni talenti na putu za državno natjecanje u Varaždinu

04.03.2012

Na 50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa regije jug održanom u Zadru 2.3.2012. polaznici GŠ "Toma Cecchini" iz Starog Grada, Područne škole GŠ Josipa Hatzea iz Splita, Josipa Jurić i Tomislav Petar Dužević, još jednom su potvrdili svoj muzički talent i opravdali svoj rad i trud voditelja glazbene škole.

Josipa Jurić
osvojila je u drugoj kategoriji za instrument truba drugu nagradu ocjenjivačkog suda, dok je Tomislav Petar Dužević za instrument truba u prvoj kategoriji osvojio prvu nagradu. Time je stekao pravo nastupa na državnom takmičenju koje će biti održano od 25. do 30. ožujka ove godine u Varaždinu.

Vrijedan rezultat učenika glazbene škole iz Starog Grada potvrda je muzičkih talenata našeg otoka i dokaz da se učenjem i voljom postižu zapaženi rezultati. Uz talent Josipe i Tomislava, nezaobilazan je i doprinos voditelja glazbene škole, profesora Lukija Gamulina i Tomija Domančića.

Čestitamo.