Skrb o životinjama na djelu

21.08.2011

Dana 18. kolovoza 2011. godine, u kasne večernje sate vraćajući se iz Staroga Grada obitelj Massimo, Antonella i Simona Fasoli vidjeli su na cesti kod autokampa Jurjevac dva mala psića na cesti. Kako su vozili polako, zaustavili su se i tada su vidjeli da psića ima pet, te da su ostali u vreći ostavljenoj pored puta. Zaustavila se zatim na istom mjestu i obitelj Tanay i zajedno su zaključili da će psiće sutra ujutro odnijeti u veterinarsku stanicu. Nakon probdjevene noći s pet malih psića u apartmanu, obitelj Fasoli je ujutro otišla u veterinarsku stanicu ali im oni nisu mogli pomoći i uputili su ih na Grad Stari Grad. Psići za koje su u veterinarskoj stanici zaključili da su stari oko mjesec dana i da su mješanci koji mogu narasti do 15 kg nisu imali velike šanse za preživjeti, jer na otoku nema azila za pse i najbliži takav je u Splitu. Zato se zajedno sa Gradonačelnicom gospođom Đurđicom Plančić krenulo u zbrinjavanje pasa. Telefoniranjem i komuniciranjem dva psa je uzela Josipa Belić Škarpa iz Jelse, dva psića Ivan Buzolić iz Hvara, a jednoga Duška Šimidžija iz Staroga Grada. Psići sada mirno spavaju u dobrim rukama.

Obitelj Massimo je presretna. Otići će iz Milne na Hvaru gdje su na ljetovanju natrag u Rim s najljepšim riječima humanosti i dobrom srcu otočana.