Tiskana nova zbirka pjesama „Medajuni“ Marice Buratović

07.08.2011

Tiskana nova zbirka pjesama „Medajuni“ Marice Buratović

U izdanju Muzeja Staroga Grada, zalaganjem njena ravnatelja Alde Čavića tiskana je nova, treća zbirka pjesama u dijalektu „Medajuni“, hvarske pjesnikinje Marice Buratović. Lekturu i korektoru ove knjige izvršila je Neli Mindoljević. Grafički urednik Ivo Vučetić majstorski je upotrijebio fotografije našeg škojorskog roslinja sriješćenog sa stinuon, autora Mladena Plančića. Knjigu je uredila Linda Kuničić, a akcente stavila Zorka Bibić. Knjiga je tiskana u 300 primjeraka u tiskari Dalmacija papir Split.
Recezent ove zbirke akademik Luko Paljetak zapisuje: …otkrit ćemo pokretač stihova Marice Buratović, uvidjeti dubinu njezine uraslosti u jezik/život mjesta/prostora, koji k tomu nije njen rodni grad ni prostor, suživljenosti sa Starim Gradom „di svako stina svoju dušu imo“. Zbog te prisnosti sva zbirka već svojim naslovom i namjerom da se ništa ne preda zaboravu podsjeća na one medaljone Zofje Nalkowske i zapravo je svojevrsna kinorama života Paiza- Staroga Grada-Farosa na Hvaru.