ODRŽANA REDOVNA SKUPŠTINA KLUBA ŽENA VITA PHAROS U STAROM GRADU 27.05.11

30.05.2011

Kao i svake godine u organizaciji Crvenog križa i Kluba žena Vita Pharos održana je redovna skupština Kluba, koja ima za cilj informirati članice o radu i planovima za naredno razdoblje. Kako bi skupština bila što zanimljivija svake godine pozivaju se gosti, eminentni stručnjaci  u pojedinom području zdravstva. Ove su godine gošće bile doc.dr.sc Tina Tičinović Kurir i dr.Anela  Nova.  Prva je imala za temu DIJABETES TIP 2, a druga OSTEOPOROZU. Tim su predavanjima prethodile akcije : UZV gustoće kostiju i mjerenje šećera u krvi tog dana i  unatrag 3 mjeseca ( prosjek ) na što su se doktorice očitovale. Budući je bio veliki interes oboljelih od ovih bolesti, mnogi su iskoristili dolazak specijalistkinja za konzultacije i savjete. O operativnom dijelu rada Kluba govorila je ravnateljica Crvenog križa Maja Budrović, koja je govorila i o seminaru u Oroslavju (primjerima dobre prakse). Dr. Dino Carić, radiolog u Klubu prezentirao je članicama sve što je ostvareno u proteklom periodu u smislu zdravstvenog postignuća, kao i planove za dalje. U planu je, u organizaciji Crvenog križa, jednom mjesečno mjerenje gustoće kostiju (UZV), dok će se mjerenje šećera u krvi i dalje provoditi svaki petak, a kada se formira udruga DIJABETES za otok Hvar, kontrolirati će se mjesečno i nalaz šećera u krvi za tri mjeseca –prosjek. Skupštini je nazočio i dožupan Vicko Haladić. Budući su ograničena financijska sredstva za djelovanje prevladalo je mišljenje kako su rezultatiIzuzetno dobri, te je pohvaljeno vodstvo Kluba.

ODBOR KLUBA „VITA-PHAROS“ OTOKA HVARA