Održano XV. Državno natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa

15.05.2011

U Zagrebu je održano XV. državno natjecanje mladeži HCK na kojem su sudjelovale ekipe mladeži i podmladka. Predstavnici županije Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske bile su, u kategoriji podmlatka „Firulići“ iz Splita i „Puflice“ iz Srednje škole Hvar koje su predstavljale mladež. Ekipe su bile smještene na Sljemenu u domu Crvenog križa gdje su se najprije predstavili ostalima. Hvarska ekipa je predstavila dvije županije, jednim skečom koji govori o turističkim doživljajima naših iznajmljivačica, kad se turist pri iskrcaju, povrijedi i o dragocjenoj pomoći mlade djevojke koja zna pružiti prvu pomoć. Predstavljanje je dočekano s ovacijama. Natjecanje je održano 14.05. kroz jutro. Natjecatelje su pozdravili utjecajni predstavnici ministarstava obrazovanja i znanosti HCK-a, Ureda za spašavanje i grada Zagreba. Na vrlo zahtjevnom natjecanju ,ekipa iz Hvara (koju su sačinjavale : Marija Vučević, Tereza Domančić, Ines Vehabović, Lucija Petrić, Zora Tudor i Dubravka Ilišković) je zauzela visoko četvrto mjesto. Kao i svake godine ekipe su u znanju bile gotovo izjednačene pa je time ovaj plasman izuzetno visok. Posebno treba istaknuti Annu Tomičić koja je bila zvijezda vodilja ove ekipe. Splićani su (u podmlatku) zauzeli deseto mjesto .

ZAHVALA I ČESTITKE SVIMA KOJI SU BILI DIO OVE PAMETNE I SPRETNE EKIPE.

Maja Budrović, Ravnateljica