Održana XV sjednica Gradskog vijeća

28.12.2010

Pod predsjedanjem predsjednika Marija Lušića Bulića, 31. prosinca 2010. godine održana je 15. sjednica Gradskog vijeća Grada Staroga Grada. Na sjednici je, bez rasprave, sa 9 glasova "za" i jednim glasom "protiv" donesen Proračun Grada Staroga Grada za 2011. godinu. Iako je kao "rezevnu varijantu", za današnju sjednicu Gradskog vijeća Gradonačelnica Đurđica Plančić, sukladno Zakonu o proračunu, pripremila i Odluku o privremenom financiranju Grada Staroga Grada za prvo tromjesečje 2011. godine, nije bilo potrebe za njezinim izglasavanjem, pa je usvajanjem Proračuna  "u posljednji čas", izbjegnuto raspuštanje Gradskog vijeća i prijevremeni izbori. Na sjednici je donesena i Odluka o izvršavanju Proračuna Grada Staroga Grada za 2011. godinu, kao i Odluka o izmjeni Odluke o plaći gradonačelnika, kojom je, na prijedlog same gradonačelnice, sukladno mjerama štednje, osnovica za izraćun njezine plaće umanjena za 10%. Vijeće je bez raprave, uz zaključak o potrebi i obvezi razmatranja cjelovitog Izvješa o radu Komunalnog Stari Grad d.o.o. za prethodnu godinu kada se za to steknu uvjeti (kada budu poznati financijski pokazatelji poslovanja Društva), primilo k znanju Privremeno Izvješće o poslovanju Komunalnog Stari Grad d.o.o. za 2010. godinu, kojeg je, potaknut učetalim vijećničkim pitanjima, Vijeću dostavio direktor Društva Tonči Stančić. Iako je sa 6 glasova "za" Dnevni red dopunjen odgovarajućim točkama, inicijativa i prijedlog jedne četvrtine oporbenih vijećnika (SDP-HNS) kojim se traži razrješenje dužnosti dosadašnjih predstavnika Grada Staroga Grada u Skupštinu Komunalnog Stari Grad d.o.o. i imenovanje novih predstavnika u Skupštinu Društva, voljom većine u Gradskom vijeću (6 "protiv" 4 "za") nisu "prošli". Tako su moguće personalne promjene u Skupštini Komunalnog Stari Grad d.o.o., ostavljene za neka druga vremena. Po završetku sjednice, Gradonačelnica je za vijećnike Gradskog vijeća i službenike u Gradskoj upravi priredila više nego skromni "recesijski" domjenak, zaželivši, zajedno s Predsjednikom Vijeća, svima Sretnu novu 2011. godinu.