Završena akcija „Bacanje petardi je bacanje kuna"

22.12.2010

Peta Policijska postaja Hvar uz podršku Gradskog društva Crvenog križa otoka Hvara, u okviru akcije 'Mir i dobro' proveli su niz predavanja po Osnovnim školama na otoku Hvaru kako bi se izbjegle moguće posljedice uslijed korištenja pirotehničkih sredstava povodom predstojećih blagdana. Tako su elektronsku prezentaciju za učenike i nastavnike O.Š. Jelsa pod radnim nazivom 'Bacanje petardi je bacanje kuna' upriličili pomoćnik načelnika za poslove policije Slavko Bubalo, te policijski službenici Filko Hraste i Grgo Božiković, a nazočila joj je i ravnateljica Gradskog društva, Crvenog križa otoka Hvara, Maja Budrović. Ravnateljica Budrović je pak učenike zamolila da novac koji su namijenili za kupnju pirotehničkih sredstava radije ubace u kasicu na kojoj piše 'Bacanje petardi je bacanje kuna', jer je taj dobrotvorni prilog namijenjen siromašnoj i bolesnoj djevojčici koja je učenica 6. razreda jedne OŠ na otoku Hvaru. Akcija je posebno pohvaljena od djelatnika O.Š. Petra Hektorovića, Stari Grad gdje je ukazano djeci da odvajanjem đeparca za bolesnu djevojčicu čine dobro djelo. Za istaknuti je posebno postignuće ove akcije od strane IV. r. učiteljice Perice Mileta čiji su učenici samoinicijativno organizirali kolendanje izvan škole te prikupljeni novac darovali za ovu akcij.

U deset dana rezultat prikupljanja je slijedeći:

-Osnovna škola Hvar prikupljeno je 1.404,60 kn
-Osnovna škola Stari Grad prikupljeno je 1.657,00 kn
-Osnovna škola Jelsa prikupljeno je 200,00 kn
-Osnovna škola Sućuraj prikupljeno je 164,00 kn

Sredstva su uplaćena na račun Crvenog križa, te će se obitelji od njih kupiti kvalitetan frižider, a ostalo će se potrošiti za hranu i druge potrepštine djevojčici. Velika hvala svim nastavnicima i djeci koji su doprinijeli da se bolesna djevojčica za ove blagdane osjeća dobro i sretno.

tekst: Maja Budrović, ravnateljica