Jaslice na Tvrdalju

20.12.2010

Početkom prosinca u Starom Gradu od strane Udruge ugostitelja pokrenuta je inicijativa za izgradnju božičnih jaslica. Projekt je u velikom dijelu osmislio i financirao vlasnik u.o. Pineta gosp. Jurko Dragičević, svoj doprinos izgradnji dao je i Muzej Staroga Grada ustupivši prostoriju novouređene galerije, u kojoj je akademski kipar Marko Šepl izgradio skulpturu u pijesku grada Betlehema doniravsi svoj rad u tu svrhu. Na Tvrdalju Petra Hektorovica postavljena je drvena konstrukcija unutar koje su smjestene jaslice, skulptura grada Betlehema i svecano okicen bor. U izvedbi su takodjer sudjelovali gospodin Duško Šcepanović te ucenici O.Š. Antonijo Livaja i Petar Matković dok je dio materijala za osvjetljenje donirao gospodin Vinko Petrić. U ponedeljak 20.12. gradjani su prisustvovali svecanosti blagoslova jaslica koje je uz pratnju crkvenog zbora vodio djakon Marko Plančić. Za tu priliku svi prisutni su pocasceni domacim prosekom i hrustulama.