Darivali najpotrebnije na otoku sunca – Hvaru

18.11.2010

Zahvaljujući prikupljenim sredstvima u akciji „Solidarnost na djelu“ 2010. godine, Hrvatski Crveni križ, Gradsko društvo Hvar darivalo je najugroženije žitelje otoka. Aktivisti Crvenog križa, stariji i mlađi, angažirani od Crvenog križa i predstavnika podružnice Centra za socijalnu skrb, obišli su one obitelji ili pojedince kojima je potrebna konkretna pomoć. Nakon što su ravnateljica Crvenog križa i socijalna radnica Centra obišle teren, ustanovljeno je kome je nužno pomoći. Tako se nekima pomoglo sa jednokratnom novčanom pomoći, nekima u hrani, a nekima pak u kupljenim medicinskim krevetima, invalidskim kolicima, hodalicama. Jednoj je obitelji poklonjena perilica rublja i dio sobnog namještaja. Za Vukovar se od toga odvojilo čak 5000,00 kn za pomoć njihovom Društvu koje skrbi o vrlo ugroženoj populaciji u „Gradu heroju“. Odvojio se i lijepi iznos za žene liječene od raka dojke i njihovom Klubu. Ako se zna da je u ovoj humanitarnoj akciji prikupljeno oko 25.000,00 kn ,na nedavno održanoj Skupštini je izvješteno da je tijekom godine 2010. ugroženom stanovništvu podijeljeno oko 60.000,00 kn –onda to govori o velikom angažmanu Crvenog križa otoka.

Tekst: Maja Budrović, ravnateljica