Magija Hrvatske Petra Botterija u talijanskom tisku

18.11.2010

Ploveći Dalmacijom i njezinim otocima, direktor ugledne talijanske revije “Il Parlato” Mauro Menzietti ljetos je u Starom Gradu na Hvaru imao zanimljiv susret s legendarnim hrvatskim fotografom Petrom Botterijem.

“Il Parlato” je revija koja se tiska u 35.000 primjeraka i kroz koju se kao lajtmotiv provlači more, pa je posve logično da su Menziettija na prvi pogled opčinile Petrove fotografije, koje još od ranog djetinjstva neumorno stvara s velikom ljubavlju prema svojem gradu, otoku i zemlji.

Kao rezultat tog susreta, u posljednjem je broju “Il Parlata” (br. 17, listopad 2010.) objavljena duplerica pod naslovom “Magija Hrvatske na fotografijama Petra Botterija”.

Tim je fotografijama zapravo opisan njegov životni put, a navodi se i koliko te povijesne, dokumentarne i umjetničke fotografije znače kao promidžba ne samo otoka Hvara, nego i Lijepe naše u cijelom svijetu.

Izvor: Slobodna Dalmacija