Ante Sanader bira županijske pročelnike

04.11.2010

ŽUPAN PRVI PUT U PRILICI NAKON PROVEDENOG NATJEČAJA SAM IZABRATI NAJBLIŽE SURADNIKE

ČEKA IH NATJEČAJ Ante Sanader bira županijske pročelnike

Splitsko-dalmatinska županija dobit će prvi put od lokalnih izbora nove pročelnike, a natječaj za pročelnička mjesta bit će raspisan ovih dana. U utrku za čelna mjesta županijskih upravnih odjela krenut će svi osim Zdravka Omrčena koji je ranije postao pročelnikom bez oznake v.d.

Sva druga mjesta bit će otvorena na natječaju pa će sad uslijediti utrka za 10 pročelničkih mjesta.
Prvi put otkad je izabran na lokalnim izborima, župan sam odabire najbliže suradnike u svih deset odjela.

- Nadam se da će se prijaviti kvalitetni ljudi od kojih ću izabrati najsposobnije za svoje najbliže suradnike. Želim prosperitet ovoj županiji i zato se nadam da će na pročelničkim mjestima biti ljudi koji će zajedno sa mnom raditi na boljitku županije, a na radost građana koji su me izabrali - kaže župan Ante Sanader. Ured župana sada vodi Tomislav Polić, no upitno je hoće li ostati na čelu za župana vrlo značajnog ureda.

Na čelu Tajništva je Mihovila Franetović, diplomirana pravnica kojoj ne promiče ni jedan zakonski akt. Službu unutarnje revizije vodi Duško Veža, županov stranački kolega, no ostaje vidjeti hoće li mu to pomoći u održavanju na čelu Odjela. Anka Mijić je v.d. pročelnice Službe za javnu nabavu, odjela koji se najviše promatra u vrijeme recesije.

Još jedna žena vodi jak županijski odjel, Nanica Dijan, v.d. pročelnika Upravnog djela za proračun i financije, a gotovo je sigurno da nakon ovog natječaja neće više biti na tome mjestu, jer planira odlazak u mirovinu.

Politika je na mjesto v.d. pročelnika dovela Josipa Matkovića u Upravnom odjelu za rad, zdravstvo i socijalnu skrb, no je li opravdao županova očekivanja, vidjet će se po okončanju natječaja. Mario Radevenjić je v.d. pročelnika Upravnog odjela za prostorno uređenje i njega, poput ostalih, očekuje prijava za natječaj.

Na natječaj će i Ivan Udovičić, v.d. pročelnika Upravnog odjela za gospodarstvo, razvitak i europske integracije, i premda svi očekuju kako će on kao Sanaderov kaštelanski kadar ostati na toj poziciji, ipak treba dočekati konačnu odluku.

Na čelu Upravnog odjela za pomorstvo i turizam je Mate Ivanković, koji, poput ostalih, očekuje rasplet natječaja. Marija Vuković odnedavno vodi Upravni odjel za građevinarstvo, infrastrukturu i zaštitu okoliša i do sada je, kako doznajemo, uspjela napraviti nekoliko projekata.

Hoće li joj to pomoći, znat će se uskoro. Županiju očekuje veliko kadrovsko pospremanje i bit će zanimljivo vidjeti koga će župan Sanader izabrati u svoj tim.

Izvor: Slobodna Dalmacija